Obec Úbrež rešpektuje ochranu vašich údajov

Samospráva

Vitajte na stránkach obce Úbrež,
ktorá sa nachádza v severovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny, na rozhraní Podvihorlatskej pahorkatiny a Východoslovenskej roviny, 3 km východne od Zemplínskej šíravy ! Obcou prechádza cesta 3.triedy, spájajúca hlavnú cestu Michalovce - Sobrance s čarokrásnym prírodným jazerom Morské oko vo Vihorlatských vrchoch. Nadmorská výška v strede obce je 130 m, v chotári sa pohybuje od 112 do 182 m n.m. Do katastrálneho územia obce s rozlohou 1741 ha patrí 739 ha polí, 48 ha pasienkov, 28 ha vinohradov a v severnej časti sa nachádza listnatý les - zvernica Karna o rozlohe 315 ha. Intravilán obce má rozlohu 586 ha, s počtom obyvateľov 823 (k 1.1.2019) je to tretia najväčšia obec okresu Sobrance.

Adresa obecného úradu:
Obec Úbrež
Č. 169
072 42 Úbrež
Telefón: +421 56 659 62 52
E- mail: obecubrez@minet.sk
Úradné hodiny:
pondelok - piatok 7:30 - 12:00, 12:30 - 15:30

Na obecnom úrade vybavíte:
- osvedčenie listín a podpisov
- výpis z registra trestov
- prihlásenie k trvalému pobytu
- narodenie, úmrtie, uzavretie manželstva
- výpisy z rodných, úmrtných a sobášnych listov
- zmena priezviska po rozvode
- miestne dane a poplatky
- drobné stavby
- správa cintorína
- kopírovanie dokladov, žiadostí a pod.

Lucia Mirdová

Ing. Michaela Birčáková

Mgr. Patrícia Tižová

Ing. Jana Kornúcová - materská dovolenka